drzwi samochodu

Na wytłumienie drzwi swojego auta decydują się często miłośnicy słuchania muzyki w podróży. Taka operacja znacząco bowiem podnosi jakość dźwięku i podwyższa satysfakcję z użytkowania samochodowego zestawu audio. Dlaczego? Ponieważ wygłuszone drzwi tworzą szczelną komorę dla głośnika, co poprawia brzmienie niskich i średnich tonów.

Ale nawet jeśli mocne basy nie dla każdego są najważniejsze podczas jazdy samochodem, to już ograniczenie hałasu docierającego do wnętrza samochodu z ulicy ucieszyłoby chyba wszystkich. To właśnie kolejny atut wyciszonych drzwi: po prostu wyższy komfort jazdy i lepsze skupianie się na drodze. A co za tym idzie, większe bezpieczeństwo. Może więc czas wytłumić drzwi w swoim samochodzie?

Na czym polega wygłuszanie drzwi samochodowych?

Do wytłumienia drzwi potrzebne są oczywiście materiały o właściwościach wygłuszających. Najtańszym z nich jest bitumiczna taśma dekarska, dostępna w każdym markecie budowlanym. Nic zatem dziwnego, że wielu kierowców decyduje się na samodzielne wytłumienie drzwi swojego samochodu właśnie za pomocą takiej taśmy. Czy jest to jednak najlepsze rozwiązanie? Raczej nie. Jego zaletę, jak już wspomnieliśmy, stanowi niska cena. Niestety taśma bitumiczna, po pierwsze, tłumi dźwięki w dość ograniczonym stopniu, a po drugie – kiepsko znosi skrajne temperatury. Zimą pęka, latem odkleja się i coraz bardziej traci wyciszające właściwości.

Jeżeli więc zależy komuś, aby drzwi w jego samochodzie zostały wytłumione efektywnie i na lata, powinien zdecydować się na skorzystanie z usług warsztatu profesjonalnie zajmującego się wyciszaniem pojazdów. Tylko wówczas będzie mieć pewność, że wykorzystane zostaną najodpowiedniejsze i najbardziej odporne materiały (takie jak guma butylowa), a ich montaż przeprowadzony będzie z najwyższą starannością. A potem pozostanie nam już tylko cieszyć się w naszym samochodzie albo ciszą, albo świetnie brzmiącą muzyką.