Oklejenie auta folią PPF (Paint Protection Film) jest jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony lakieru samochodowego przed czynnikami zewnętrznymi, polecanym przede wszystkim właścicielom aut dopiero co odebranych z salonu. Nałożenie krystalicznie bezbarwnej, niewidocznej folii PPF nie stanowi zagrożenia dla oryginalnego lakieru, za to gwarantuje jego zabezpieczenie na lata.

Optymalna ochrona lakieru przed odpryskami, otarciami i zarysowaniami

Folie PPF są niezawodnym zabezpieczeniem lakieru w przypadku drobnych otarć, odprysków powodowanych np. przez kamienie oraz zarysowań. Na tego typu foliach nie pozostają także plamy po benzynie oraz stosowanych w motoryzacji olejach i płynach. Dzięki zaawansowanej technologii folie mają zdolność do samoregeneracji. Drobne zarysowania i otarcia na karoserii pokrytej folią PPF znikają samoczynnie pod wpływem ciepła, np. promieni słonecznych lub ciepłej wody użytej do umycia auta. Nałożona na karoserię warstwa folii PPF nie wpływa na wygląd oryginalnego lakieru i jest dla niego w pełni bezpieczna.

Ochrona całej karoserii lub jej newralgicznych fragmentów

Folie PPF występują w rolkach o różnej wielkości, dlatego można nimi zabezpieczyć duże powierzchnie karoserii bez widocznych łączeń. Nałożona w umiejętny sposób jest praktycznie niewidoczna dla oczu, natomiast nadaje lakierowi jeszcze większy połysk. Bezbarwną folię PPF można zastosować również fragmentarycznie, na najbardziej podatne na uszkodzenia i zarysowania elementy nadwozia, np. zderzak, maskę lub nadkola. Można ją też w każdej chwili usunąć, nie ryzykując tym, że uszkodzi lakier samochodowy.