Oklejenie samochodu folią to nie tylko sposób na doskonałą ochronę lakieru, ale również na ciekawą zmianę jego koloru. Dzięki foli zmieniającej kolor lakieru można otrzymać praktycznie dowolny efekt wykończenia karoserii, bez potrzeby odwiedzania lakiernika. Zmiana koloru auta za pomocą folii gwarantuje doskonały efekt zarówno pod względem wizualnym, jak i użytkowym. Co więcej, jest to rezultat odwracalny, ponieważ zdjęcie folii nie pozostawia na lakierze śladu.

Kolor folii to absolutna wolność wyboru

Folia jako opcja zmiany koloru lakieru samochodowego zapewnia absolutną wolność wyboru. Niesamowita ilość wariantów kolorystycznych – to oferują aktualnie producenci folii. Modyfikacji podlega również wykończenie, ponieważ folie mogą być matowe, błyszczące, perłowe, metaliczne, strukturalne oraz ze specjalnym efektem.

Folia to również możliwość dowolnej stylizacji nadwozia poprzez jego całościowe lub tylko częściowe oklejenie. Wielu naszych klientów decyduje się na drugi wariant, czyli pokrycie folią pojedynczych elementów auta, np. maski, dachu, zderzaka czy też lusterek. To kolejna zaleta foliowania – efekt jest widoczny nawet wtedy, gdy modyfikacja jest nieznaczna, wręcz kosmetyczna.

Trwałość folii samochodowych

Właściwie naklejona, dobrej jakości folia gwarantuje długotrwały efekt zmiany koloru lakieru. Przy odpowiedniej eksploatacji żywotność najtrwalszych dostępnych na rynku folii sięga nawet do 10 lat. Takie folie są odporne na działanie wody oraz standardowych detergentów używanych do mycia i pielęgnacji karoserii, niemniej jednak warto stosować zalecaną dla zalaminowanych aut grupę kosmetyków samochodowych. Na wygląd zaaplikowanej folii nie mają też wpływu zarówno wysokie, jak i niskie temperatury, natomiast zagrożeniem są ostre przedmioty, które mogą ją uszkodzić. Aby folia zdążyła dobrze przylgnąć do karoserii, po aplikacji zaleca się pozostawienie auta w suchym miejscu przez minimum 12 godzin.