Drzwi to najsłabszy element karoserii samochodowej pod kątem przepuszczalności hałasu. Samo wytłumienie drzwi samochodowych daje już spory rezultat, odczuwalnie pod tym względem poprawiając komfort jazdy. Wytłumienie drzwi samochodowych wykonujemy również dla poprawy brzmienia sprzętu car audio, zyskując przez to zdecydowanie lepszą jakość rozchodzącego się z głośników dźwięku.

Wyciszenie drzwi dla poprawy brzmienia sprzętu car audio

Drzwi boczne to zwykle miejsce lokowania fabrycznie instalowanych głośników samochodowych. W rezultacie ten jeden z najsłabiej wytłumionych elementów karoserii samochodowej staje się równocześnie obudową dla głośników. Jako obudowa pełnią więc ważną funkcję w systemie audio, ale z powodu złego wytłumienia nie mogą spełniać tej funkcji dobrze. Wyciszając drzwi samochodowe, upieczesz przysłowiowe dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze zyskasz w drzwiach dodatkową barierę przed przedostającym się z zewnątrz hałasem, po drugie otrzymasz lepszą jakość dźwięku nawet z instalowanego fabrycznie sprzętu audio.

Wygłuszenie podwozia – sposób na złe drogi

Do kompletu z drzwiami warto wyciszyć również podwozie, które przepuszcza hałas powodowany jazdą po drogach w złym stanie technicznym. O ile dobra amortyzacja jest w stanie zapewnić komfort jazdy po wybojach, to jednak nie zapobiega spowodowanemu przez to hałasowi – szumom, zgrzytom, delikatnemu buczeniu. Wykonywane przez nas wygłuszenie szczególnie tylnych nadkoli i bagażnika skutecznie zapobiega takim problemom.